Technická měřidla a počítačové systémy
Technická měřidla a počítačové systémy
MENU

Vibrační technika

Domů » Služby » Vibrační technika

Vibrační technika slouží k simulování několikanásobného přetížení při různých kmitočtových změnách v různých podmínkách. Cílem je stanovení životnosti a spolehlivosti zkoušených prvků (elektronika, letecké přístroje, součástky, snímače apod..)

Firma TIRA nabízí v tomto segmentu rozsáhlou škálu vibračních zkušebních zařízení v rozsahu 9 N až 200 KN s možností navodit Sinový, nahodilý a klasický ráz, taktéž různé varianty jejich kombinací.

Jedním z menších modelů firmy TIRA je
Vibrační zařízení 51110

Tento stolní model je určen pro testování snímačů, elektronických komponentů a součástek, automobilových spínacích prvků apod. do hmotnosti 10 kg / =100 N /.

Spolu s zesilovačem BAA 120 a controlerem s zpětnou vazbou umožňují testovat požadované komponenty v rozsahu DC – 7000 Hz a zrychlením 45g sínus.

Vibrační technika

Jedním z největších modelů firmy TIRA je bezpochybně Vibrační zařízení S 59410/AIT-440-3”

Tento vodou chlazený elektrodynamický vibrátor je vmontován do ”AIT”-klopného zařízení.

Širokopásmový elektrodynamický vibrační přístroj operuje ve frekvenčním rozsahu od 5 do 3000 Hz, buď v sinusovém, nahodilém nebo rázovém buzení.

Vibráční stand je navržený pro plynulou práci poskytuje excelentní příčnou a rotační tuhost. Totální amplituda činí 2” (50.8 mm), volitelně 3” (76.2 mm).

Kapacita podporující zkušební zátěž je dosahována unikátním pneumatickým podpůrným systémem, který dovoluje úplný posuv také pro větší hmotnosti zkoušených předmětů a zatížení až do 910 kg. Vzduchové elastické vaky redukují vibrace působící na okolní prostředí. Systém je také vybaven hydrostatickým ložiskem k zajištění hladkého pohybu s malým třením.

Samotný Vibrátor může být také doplněn TGT MO 48 XXL vedeným kluzným montážním stolem až do velikosti 2 m. Spolu s tímto vedeným kluzným stolem opatřeným olejovým filmem nabízí TIRA kompaktní testovací systém k realizaci široké palety vibračních testů.

Vedené kluzné stoly s olejovým filmem nabízejí možnost zkoušet velké a těžké testovací zátěže, které generují velké kyvné, klopné a kolísavé momenty nad deskou kluzného stolu přesně ve vysokých těžištích.